• Home
  • Blog
  • OD POMYSŁU DO WIZY [#1]: GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

OD POMYSŁU DO WIZY [#1]: GDZIE SZUKAĆ INFORMACJI?

Gdzie szukać informacji?

Oczywiście Internet :) Zaczęliśmy od wertowania sieci i różnych forum. To dzięki takim forum można „poznać” osoby, które tutaj mieszkają i dowiedzieć się od nich najistotniejszych rzeczy. Również taką skarbnicą wiedzy jest oczywiście Facebook i różne grupy np.: Polacy W Australii – Polish People Living In Australia, które zrzeszają Polonię mieszkającą np. w Sydney lub innym mieście.

Ja nie ograniczyłam się tylko do Internetu, przełomowym momentem okazało się moje uczestnictwo w slajdowisku na temat Australii. W Krakowie slajdowiska są często organizowane, jest to świetna okazja zobaczyć cudowne miejsca, do których chcielibyśmy wyruszyć lub przynajmniej poczuć ich atmosferę. Slajdowiska to również doskonała okazja do porozmawiania z osobą, która spędziła tam kawałek swojego życia i jest wstanie podzielić się swoimi doświadczeniami i przekazać nam cenne informacje :)

Na takim właśnie spotkaniu poznałam dziewczynę Monikę, która była w Australii 7 miesięcy i która postanowiła się tam przenieść przynajmniej na jakiś czas. To była dla mnie przełomowa chwila. Poczułam się jakby Australia naprawdę była na wyciągnięcie ręki. Już wtedy tego wieczoru wiedziałam, że ja tam po prostu będę.

Na slajdowisku dowiedziałam się gdzie szukać pomocy jeśli chodzi o organizację naszego wyjazdu. Dostałam kontakt do dziewczyny, która pracuje w agencji, która z kolei pomaga w uzyskaniu wiz i emigracji do Australii. Napisałam mejla i tak cała machina ruszyła.

Trackback from your site.

Leave a comment